Bionika СниЗтоп® таблети за џвакање

(0 оценки и коментари)

420 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Го зајакнува имунитетот. За справување на сезонска и чувствителност од околината.

Availability: instock
Категорија:
Бренд:Bionika
Сподели:

ДАЛИ СТЕ ЗАГРИЖЕНИ ЗА СЕЗОНСКАТА И ЧУВСТВИТЕЛНОСТА ОД OКОЛИНАТА (ОКУЛАРНИ, КОЖНИ ИЛИ РЕСПИРАТОРНИ НЕПРИЈАТНОСТИ?

СниЗтоп® е природен додаток на исхрана кој содржи овомукоиди, специфични протеини од 100% природен извор, добиени од белковини од јајца на потполошка, и цинк, хранлива материја која придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем.

СниЗтоп® Ви помага да се соочите со сезонските влијанија благодарение на клинички тестираната природна формула.

СОСТАВ

полнило: сорбитол; микрокристална целулоза, концентрат од јајца на потполошка; арома: природна арома портокал; средство против згрутчување: магнезиум стеарат; цинк бисглицинат. Содржи сорбитол.

ПРЕПОРАЧАНО ДОЗИРАЊЕ

1 до 2 таблети наеднаш, при појава на симптоми. Да се повтори колку што е потребно до 5 пати на ден. Таблетите треба да се џвакаат полека за да се растворат во устата, по можност не за време на оброците.

СниЗтоп® е погоден за целото семејство, за возрасни и деца на возраст од 6 години.

ПРЕДУПРЕДУВАЊА

Не го пречекорувајте препорачаното дневно дозирање.

Да не се употребува во случај на преосетливост на некоја од состојките.

Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот.

Производот чувајте го на места недостапни за деца.

Да се чува на суво, на собна температура до 25°C во оригиналното пакување.

При предозирање можна е појава на лаксативни ефекти.

Можно е природно варирање на бојата со текот на време, што не е поврзано со квалитетот на производот.

(Содржи јајца од потполошка.)

ПАКУВАЊЕ

30 таблети

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Bionika СниЗтоп® таблети за џвакање”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.