Bionika Левикер капсули од јапонска кајсија

(0 оценки и коментари)

841 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Левикер® е природен додаток на исхрана кој содржи стандардизиран екстракт од Prunusmume. Супер овошјето, познато како јапонска кајсија, се користи традиционално во Азија поради неговите хепатопротективни и антиоксидативни својства.

Бренд:Bionika
Сподели:

ШТО СОДРЖИ ЛЕВИКЕР ?

Левикер® содржи стандардизирана концентрација на олеанолна и урсолна киселина, две биоактивни природни состојки на Prunusmume, како и холин.

ШТО ПРИДОНЕСУВА ЛЕВИКЕР ?

Левикер® придонесува за одржување на нормалната функција на црниот дроб и за нормален метаболизам на мастите

ПРЕПОРАЧАНО ДОЗИРАЊЕ НА ЛЕВИКЕР

Препорачано дозирање е 1 таблета Левикер® дневно да се земе со чаша вода, најдобро наутро со појадокот, во времетраење од 3 месеци.

КОГА СЕ КОРИСТИ ЛЕВИКЕР ?

Cостојби кои се карактеризираат со акумулирање на масти во црниот дроб најчесто се без симптоми и се поврзани со животен стил без движење и нездрав начин на исхрана. Дополнително Левикер® може да ја подпомогне функцијата на црниот дроб додека се употребуваат лекови кои го тераат црниот дроб “да работи прекумерно” (интензивен метаболизам).

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Bionika Левикер капсули од јапонска кајсија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *