Yasenka Immuno BC PLUS капсули

(0 оценки и коментари)

1,080 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Imuno BC PLUS капсула содржи високопрочистен бета-(1,3/1,6)-Д-глукан изолиран од клеточниот ѕид на квасецот (Saccharomyces cerevisiae), витамин Ц, цинк, коензим Q10 и екстракт од корен од женшен.

Витамин Ц и цинкот допринесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем. Витамин Ц има улога во намалување на заморот и исцрпеноста.

Цинкот допринесува за одржување на нормалната функција на коските, косата, ноктите, кожата и видот.

 

Availability: instock
Ознака:
Бренд:Yasenka
Сподели:

Пакување:
30 капсули

Начин на употреба:
1 до 2 капсули на ден, половина час пред или два часа после јадење.

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Yasenka Immuno BC PLUS капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.