PharmaS Pro BetaGlucan 1275mg ќесички

(0 оценки и коментари)

1,538 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Pro Beta Glukan 1275 mg иновативен производ за подобрување на имунитетот и општата состојба на организмот во форма на ќесички збогатен со пробиотик и антиоксиданси

Availability: instock
Ознака:
Бренд:PharmaS
Сподели:

Pro Beta Glukan 1275 mg содржи бета -(1,3 /1,6)-d глукан, изолиран од клеточниот ѕид на квасната габа Saccharomyces cerevisiae кој ја зголемува имунолошката активност за 50-120%  уште во првите 72-96 часа од оралната консумација.

Препаратот е единствен бета глукан кој содржи високопрочистен (min. 85%) бета -(1,3/1,6)-d глукан со дневна доза од 1275 mg со додаток на пробиотикот Bifidobacterium animalis ssp. lactis BLC1 и антиоксиданси витамин Ц, Д и цинк во една доза.

Начин на употреба:

Деца поголеми од 12 години и возрасни 1 ќесичка дневно

Пакување:

30 ќесички

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “PharmaS Pro BetaGlucan 1275mg ќесички”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.