PharmaS Pro BetaGlucan 1275mg ќесички

(0 оценки и коментари)

1,498 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Pro Beta Glukan 1275 mg иновативен производ за подобрување на имунитетот и општата состојба на организмот во форма на ќесички збогатен со пробиотик и антиоксиданси

Ознака:
Бренд:PharmaS
Сподели:

Pro Beta Glukan 1275 mg содржи бета -(1,3 /1,6)-d глукан, изолиран од клеточниот ѕид на квасната габа Saccharomyces cerevisiae кој ја зголемува имунолошката активност за 50-120%  уште во првите 72-96 часа од оралната консумација.

Препаратот е единствен бета глукан кој содржи високопрочистен (min. 85%) бета -(1,3/1,6)-d глукан со дневна доза од 1275 mg со додаток на пробиотикот Bifidobacterium animalis ssp. lactis BLC1 и антиоксиданси витамин Ц, Д и цинк во една доза.

Начин на употреба:

Деца поголеми од 12 години и возрасни 1 ќесичка дневно

Пакување:

30 ќесички

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “PharmaS Pro BetaGlucan 1275mg ќесички”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *