NOW Beta-1,3/1,6-D-Glucan 100 mg / 90 капсули

(0 оценки и коментари)

1,400 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Капсули за силна поддршка на имуниот систем

Категорија:
Ознака:
Бренд:NOW
Сподели:

NOW Beta-1,3 / 1,6-D-Glucan (Бета-Глукан) е биоактивен јаглехидрат добиен од клетoчниот ѕид на Saccharomyces cerevisiae, познат како квасец. Научните студии покажуваат дека Бета-Глуканот добиен од квасец може да влијае на одредени имунолошки клетки, вклучително и оние присутни во лимфоидот поврзан со цревните ткива (GALT).  GALT постои во дигестивниот тракт и е познато дека игра клучна улога во функцијата на здрав имунолошки систем. NOW Бета-Глукан се меша со маитаке печурки за дополнителна поддршка.

Поддршка на имунолошкиот систем

Поддржува нормална активност на имунолошките клетки

Со маитаке печурки

Состав

Количина во 1 доза: (1 капсулa)

Beta-1,3/1,6-D-Glucan прав                                                              100 mg

(од Saccharomyces cerevisiae)

Прав од маитаке печурки                                                                  160 mg

(Grifola frondosa)

Препорака за употреба: Земете 1 капсула 1 до 2 пати дневно.

Други додатоци: брашно од ориз, целулоза (капсула), магнезиум стеарат (од растителен извор) и силика.

Не е произведено со пченица, глутен, соја, пченка, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Вегетеријански/Веган производ. Кошер. Без ГМО.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба (вклучувајќи автоимуни и антивоспалителни нарушувања). Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “NOW Beta-1,3/1,6-D-Glucan 100 mg / 90 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *