BIOVITALIS Бета глукан сируп за деца

(0 оценки и коментари)

600 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Вирусите и бактериите напаѓаат. Биди здрав и јак, како суперјунак!

Бета глукан е течен додаток во исхраната со бета глукан, цинк и витамин Ц, идеален за имунитет кај деца и возрасни.

Содржи високопрочистен природен бета-(1,3/1,6)-Д-глукан, добиен од квасец. Се работи за состојки кои веќе со децении интензивно се испитуваат. Повеќе клинички студии докажаа за неговото силно позитивно делување на имунолошкиот систем.
Витамин Ц и цинкот допринесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем.
Бета глукан може да го земаат деца од една година, па нагоре. Се препорачува превентивна употреба, како и употреба за времетраење на инфекцијата и после болеста за побрзо опоравување на исцрпениот организам. Дозволена е континуирана употреба во тек на целата година, при што се постигнуваат неверојатни резултати.

Не содржи додатни ароми. Сокот од јаболко и етеричното масло од портокал го даваат овошниот вкус кој децата го обожуваат.

Availability: outofstock
Бренд:BIOVITALIS
Сподели:

Нема на залиха

Има практична примена – еднаш дневно, во било која доба од денот со помош на веќе обележан дозер кој е вклучен во производот.
Не содржи глутен, шеќери, додадени бои и арома.
Содржи засладувач сорбитол.

Пакување:
150мл

Составот и дозирањето се прикажани на сликите.

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “BIOVITALIS Бета глукан сируп за деца”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.