Belmiran DAN, 20 таблети

(0 оценки и коментари)

243 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

BELMIRAN ® DAN/БЕЛМИРАН® ДАН филм-обложените таблети  содржат: 350 mg сув екстракт од зелена пасифлора (Passiflorae incarnatae herbae extractum siccum).
БЕЛМИРАН® ДАН е хербален производ за ублажување на нерасположение, психичка напнатост и пренадразливост. Забрзаното темпо на живот, секојдневниот стрес и притисокот на кој современиот човек е изложен може да предизвика чувство на психолошка напнатост, загриженост, страв со резултирање на состојби на немир и раздразливост.
Флавоноидите, главната активна компонента на екстрактот од пасифлора, се одговорни за смирувачкиот и релаксирачки ефект. Концентрацијата на активната компонента е прилагодена за постигнување на благо смирувачко или хармонизирано деjство врз психата и не предизвикува поспаност во текот на денот.
БЕЛМИРАН® ДАН може да се применува:
– кога ќе почуствувате психичка напнатост и вознемиреност во текот на денот,
– кога имате чувство на загриженост и вознемиреност,
– кога сте изложени на стрес,
– кога како резултат на голем интелектуален напор и брзо темпо на живот чувствувате раздразливост.

Што треба да знаете пред да го употребите лекот БЕЛМИРАН® ДАН
– БЕЛМИРАН® ДАН не смее да се употребува ако сте преосетливи (алергични) на passiflora или на некои други состојки од овој производ.

Употреба на лекот БЕЛМИРАН® ДАН со други лекови, храна или пијалоци
– За време на терапијата со БЕЛМИРАН® ДАН таблети не употребувајте лекови за смирување, алкохол или алкохолни пијалаци.

Како да се употребува лекот БЕЛМИРАН® ДАН:
Возрасни лица постари од 18 години:
Земете една таблета БЕЛМИРАН® ДАН 2-3 пати дневно со многу течности.
Таблетите земајте ги по потреба.
Препорачаната дневна доза не треба да биде надмината.
Лица под 18 години не смеат да земаат БЕЛМИРАН® ДАН.

Бременост и доење
Советувајте се со Вашиот доктор или фармацевт пред да земете било каков лек!
Бремени жени и доилки не треба да земаат БЕЛМИРАН® ДАН.

Шифра: BELMIR10
Availability: instock
Бренд:Belupo
Сподели:

Траење на лекувањето:
Времетраење на примената на БЕЛМИРАН® ДАН таблети не е ограничено.
БЕЛМИРАН® ДАН не предизвикува навикнување дури и по подолго користење.
Во случаи ако нешто не Ви е јасно или имате какви било прашања во врска примената на БЕЛМИРАН® ДАН обратете му се на својот лекар или фармацевт.

Можни несакани дејства (ефекти):
Ако забележите било какви несакани дејства, информирајте го Вашиот лекар или фармацевт.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Belmiran DAN, 20 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.