VITANA Органски прашок од ашваганда – природен додаток на исхраната која ја олеснува анксиозноста

(0 оценки и коментари)

625 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

• 100% органско производство
• Го зголемува нивото на енергија
• Подмладува
• Смирува
• Спречува стрес
• Го подобрува помнењето и способноста за учење
• Придонесува за емотивна стабилност

Нето количина 200 гр

Availability: instock
Бренд:vitana
Сподели:

Ашвагандата е позната како зимска цреша или индиски женшен поради своите смирувачки својства. Таа едно од најважните индиски треви. Во ајурведската медицина отсекогаш била високо вреднувана поради своите извонредни влијанија врз расположението. Има прилагодливи својства, што значи дека му помага на телото при неговата одбранбена реакција на стрес и има способност за обнова на рамнотежата при функционирањето на хормоните.

Природен олеснувач на анксиозност
Од депресија и анксиозност до општи проблеми со расположението, регулирачките влијанија на ашвагандата се забележителни.

Поддршка за шеќерот во крвта
Ашвагандата може да помогне при зголемување на чувствителноста на инсулинот како и намалување на воспаленијата.

Богата со антиоксиданти
Ашвагандата е полна со антиоксиданти и други соединенија кои го прават имунитетот.

Го подобрува помнењето и спречува стареење на мозокот

Ја подобрува функцијата на имунитетниот систем
Имунитетниот систем се бори со инфекции и ја контролира реакцијата на телото на воспаленија. Кога се зема ашваганда, се зголемува создавањето на имуноглобулин. Ова води до подобра функција на имунитетниот систем. Затоа, се чини дека ашвагандата ја регулира функцијата на имунитетниот систем и способноста организамот да се бори против инфекциите додека ја намалува реакцијата на имунитетниот систем на инфекции.

Уживајте во одличните придобивки на чистата органска ашваганда

Кој треба да ги користи?
• сите кои сакаат рамнотежа на организмот
• сите кои се под влијание на стрес
• спортисти и активни луѓе

Кои состојки ги содржат?
100% органски корен од ашваганда, додаток на исхрана (Withania somnifera)

Како и зошто се добри?
Ашвагандата го зајакнува и опушта телото при справување со стрес. Навечер, го обновува сонот и ги стимулира ноќните хормони за регенерација, а наутро го буди организмот, го живнува и зајакнува. Значајна е и за мажите и за жените, поради тоа што ги обновува репродуктивните органи, ја подобрува плодноста и ја одржува виталноста. Исто така може да се користи и од сите оние кои имаат проблеми со помнењето, бидејќи ја подобрува концентрацијата.

Употреба
Додаете ½ лажичка во вода, чај или смути. Земајте ја наутро или навечер, пред или по оброците.

 

Хранлива вредност на 100гр
Енергија 277 kcal/ 1159kJ
Масти 0.3g
(од кои заситени масти 0.1g)
Јаглехидрати 47g
од кои шеќери 11g
Протеини 3.7g
Растителни влакна 36g
Сол 0.62g

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “VITANA Органски прашок од ашваганда – природен додаток на исхраната која ја олеснува анксиозноста”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.