SYNERGY BETA CAROTENЕ 6mg 60 капсули

(0 оценки и коментари)

630 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

МОЌЕН АНТИОКСИДАНС

Шифра: SYNERG45
Availability: instock
Бренд:Synergy
Сподели:

Што претставува Beta carotene 6mg?

Бета-каротeнот е растителен пигмент од групата каротеноиди, а нашиот организам од него го создава витаминот А.

Бета-каротинот е заслужен за многубројни важни функции поврзани со нашето здравје. Тој е еден е од најважните антиоксиданси и дејствува во борба против слободните радикали и е чувар на здравјето на нашите крвни садови и срцето. Зголемувајќи го имунитетот бета каротенот е значаен во борбата против акутни и хронични инфекции.

Бета-каротинот врши заштита на телесните ткива од штетното влијание на УВ-зраците. Покрај тоа, неопходен е за создавање на пигменот меланин, смирување тегоби и помош при дегенерацијата на жолтата дамка.

Дејство на Beta carotene 6mg

Бета каротенот е провитамин на витаминот А кој придонесува за одржување на нормална клеточна диференцијација, нормална функција на имунолошкиот систем, одржување на нормална кожа и мукозни мембрани, одржување на нормален вид и нормален метаболизам на железото.

Го штити организмот од штетното дејство на слободните радикали, кои можат да ја оштетат структурата на клеточните мембрани и да предизвикаат неконтролирана делба на клетките.
Со неутрализација на слободните радикали бета каротенот ја штити кожата од штетното дејство на УВ зраците и го спречува стареењето на клетките.

Истражувањата покажале дека бета каротенот со своето дејство на нервните клетки го забавува процесот на когнитивно стареење, го подобрува имунолошкиот одговор, капацитетот на белите дробови, го намалува ризикот од респираторни проблеми, вклучувајќи астма и бронхитис. Бета-каротинот го намалува ризикот од макуларна дегенерација на окото, катаракта и останати очни проблеми кои се јавуваат со стареењето. Многубројни студии укажуваат дека недостиг од овој пигмент во комбинација со недостиг од витамин Ц претставува ризик-фактор за појава на ревматоиден артритис.

Капсулите бета каротен ги надополнуваат дневните потреби од витамин А и бета катотен во пролет и лето.

Предности на Synergy Beta carotene 6mg:

  • Содржи препорачана дневна доза на бета каротен.
  • Со додавање на БИОПЕРИН во формулата на бета каротен капсулите, се зголемува апсорпцијата на бета каротен за повеќе од 60%.а

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “SYNERGY BETA CAROTENЕ 6mg 60 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.