SFD Nutrition Bacopa Monnieri таблети

(0 оценки и коментари)

880 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Таблети за подобрување на менталните (когнитивните) способности

Бакопа Мониера, наречена брахими во ајурведската медицина, најчесто се користи во Индија, особено за подобрување на меморијата и концентрацијата.

Бакопа е синоним на интелигенција и знаење, за која светците сметаат дека е божествена билка која ви овозможува да го смирите умот и да помогнете во медитацијата.

Бакопа Мониери е безбеден и ефикасен препарат кој поддржува одржување на нормалната циркулација на крвта во мозокот, ментални (когнитивни) перформанси, вклучително и меморија и концентрација. Поради своите адаптогени и стимулативни регенеративни процеси, билката бакопа може да се користи како помошно средство за закрепнување.

– Антиоксидансите кои се појавуваат природно го штитат организмот од слободни радикали и оксидативно оштетување

– Позитивно влијае на правилното функционирање на жолчното кесе

– Го поддржува нервниот систем

– Ги намалува проблемите со спиењето

– Ја поддржуваат меморијата и концентрацијата за време на умствениот напор

– Се користи во третманот на болести на уринарниот тракт и други инфекции

– Се препорачува за употреба доколку имате несоница, главоболки, оштетување или губење на меморијата, епилепсија, напади, кожни заболувања, голем ментален стрес.

Пакување: 60+30 таблети гратис

Начин на употреба:

1 таблета, се пие со чаша вода

Состојки: естракт од WaterhyssopBacopa Monnieri, полнители:микрокристална целулоза, скроб, средство против згрудчување: калциум фосфат, силициум диоксид, магнезиумови соли на масни киселини.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “SFD Nutrition Bacopa Monnieri таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.