SFD Nutrition Bacopa Monnieri таблети

(0 оценки и коментари)

545 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Таблети за подобрување на менталните (когнитивните) способности

Бакопа Мониера, наречена брахими во ајурведската медицина, најчесто се користи во Индија, особено за подобрување на меморијата и концентрацијата.

Бакопа е синоним на интелигенција и знаење, за која светците сметаат дека е божествена билка која ви овозможува да го смирите умот и да помогнете во медитацијата.

Бакопа Мониери е безбеден и ефикасен препарат кој поддржува одржување на нормалната циркулација на крвта во мозокот, ментални (когнитивни) перформанси, вклучително и меморија и концентрација. Поради своите адаптогени и стимулативни регенеративни процеси, билката бакопа може да се користи како помошно средство за закрепнување.

– Антиоксидансите кои се појавуваат природно го штитат организмот од слободни радикали и оксидативно оштетување

– Позитивно влијае на правилното функционирање на жолчното кесе

– Го поддржува нервниот систем

– Ги намалува проблемите со спиењето

– Ја поддржуваат меморијата и концентрацијата за време на умствениот напор

– Се користи во третманот на болести на уринарниот тракт и други инфекции

– Се препорачува за употреба доколку имате несоница, главоболки, оштетување или губење на меморијата, епилепсија, напади, кожни заболувања, голем ментален стрес.

Пакување: 60+30 таблети гратис

Начин на употреба:

1 таблета, се пие со чаша вода

Состојки: естракт од WaterhyssopBacopa Monnieri, полнители:микрокристална целулоза, скроб, средство против згрудчување: калциум фосфат, силициум диоксид, магнезиумови соли на масни киселини.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “SFD Nutrition Bacopa Monnieri таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *