SFD Nutrition Ashwagandha Sport+ таблети

(0 оценки и коментари)

950 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Таблети од Ашваганда – корен од зимска цреша

Availability: instock
Бренд:SFD Nutrition
Сподели:

Ашваганда, корен од зимска цреша, е најпопуларна во  Ајурведата. Претставува мала грмушка многу распространета во сувите региони на Индија. Расте и во Пакистан, Бангладеш, Шри Ланка, и северните делови од Африка. Во останатите делови во светот се култивира.

Традиционално се користи во Ајурведа Индиска медицина како средство за лекување на машката и женската инфертилност и импотенција, за анемија и нередовен менструален циклус.

Се користи за третман на мускулно-скелетни заболувања (артритис, остеоартритис, ревматизам), како тоник за зголемување на енергијата, за превенција од болести кај спортисти и сл.

– Зголемува хемоглобин, а го намалува холестеролот во крвта, покажува антимикробно дејство

– Антиинфламаторно, антитумурско, антиоксидантно, хемеопатско и имуномодулаторно дејство

– Поволно влијае на ендокрините жлезди, кардиоваскуларниот, респираторниот и централниот нервен систем

– Наменет за физички активни луѓе, луѓе изложени на замор и стрес

– Го подмладува организмот, ја зголемува енергијата и го опушта организмот

Пакување:

200 таблети

Начин на употреба:

1 таблета, со чаша вода

Состојки: калциум карбонат, екстракт од ашваганда Withania somnifera, полнители: микрокристална целулоза, скроб, витамин Ц (L-аскорбинска киселина), средство против згрудчување: магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид, ниацин (никотинамид), витамин Е (D-алфа-токоферол), пантотенска киселина (D-пантотенат, калциум), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), рибофлавин, тиамин (тиамин мононитрат), фолна киселина (птеромоноглутаминска киселина), D-биотин, витамин Б12 (цианокобаламин)

Додаток во исхраната. Производот е наменет за луѓе над 18 години. Да не се користи доколку сте алергични на некои од горе наведените состојки. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот во исхраната не може да се користи како замена за разновидна исхрана.Се препорачува балансирана исхрана и здрав начин на живот. Да не се користи при корситење на лекови, во тек на бременост и доење, да не се комбинира со алкохол. Може да содржи остатоци од: житарки кои содржат глутен, соја, млеко, јајца. Секогаш затварајте го пакувањето по употребата.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “SFD Nutrition Ashwagandha Sport+ таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.