SFD Nutrition Acerola tablets

(0 оценки и коментари)

645 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Таблети од Ацерола за возрасни

Бренд:SFD Nutrition
Сподели:

Ацеролата е додаток во исхраната кој содржи природен витамин Ц од екстракт од овошје ацерола. Ацерола, популарно позната како црешата Барбадос – е дрво со светлоцрвени цреши кое може да достигне висина до 5м, кое расте во Јужна Америка, во моментов главно во Бразил. Во споредба со другите овошја, ацеролата содржи најмногу витамин Ц.

Дејство и употреба:

– ацеролата придонесува за одржување на нормалната функција на имунолошкиот систем

– таа е ефикасен антиоксиданс кој го подобрува функционирањето на циркулаторниот систем – спречува атеросклероза,

-помага во регулирање на крвниот притисок и го намалува ризикот од мозочен удар

– овошје кое има потенцијални антиканцерогени ефекти

– ги зајакнува коските и зглобовите

– витаминот Ц кој го содржи ацеролата помага за нормално создавање на колаген, како и во зголемувањето на апсорпцијата на железото

– придонесува за нормален метаболизам и за создавање енегрија

– ги штити клетите од аксидативен стрес

– ги намалува алергиските реакции

– го забавува процесот на стареење

– го подобрува расположението

Состојки: Екстракт од овошје ацеролa Malpighia glabra, полнители: целулоза, скроб, средство против згрудчување: магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид.

Начин на употреба: 2 таблети, се пие со чаша вода

Пакување:

120 таблети

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “SFD Nutrition Acerola tablets”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *