NOW Sun-E 400 x60 меки желатински капсули

(0 оценки и коментари)

1,600 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

-Без соја
-Антиоксидантна заштита
-268 mg (400 IU) Витамин Е
-d-alpha Tocopherol од сончогледово масло (без-ГМО)

Шифра: Now46
Availability: instock
Бренд:NOW
Сподели:

NOW® Sun-E ™ 400 е без соја, витамин Е добиен од без ГМО масло од семе од сончоглед. Витаминот Е е главен антиоксидант растворлив во масти, кој е особено важен за одржување на здравјето на клетките преку неутрализирање на слободните радикали формирани преку нормалните метаболички процеси, како и преку изложување на околината. Како дополнување на неговите антиоксидантни активности, Витаминот Е исто така е неопходен за нормална имунолошка функција и за одржување на здрав васкуларен систем.

Состав Количина во 1 доза:
1 капсула                                                                   % на дневни вредности

Витамин Е                               268 mg                    1787%
(како d-alpha Tocopherol)

(Sun E 900™) (од Без-ГМО сончогледово масло)

Препорака за употреба: Земете 1 капсула дневно, со храна.

Други додатоци: мека капсула (говедски желатин (без BSE), глицерин, вода) и масло од оризови трици. Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Sun E 900™ е трговска марка на Nutralliance/Advanced Organic Materials, S.A.

Без ГМО. Кошер (содржи желатин).

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање. Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “NOW Sun-E 400 x60 меки желатински капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.