NOW NAC 600mg/100 капсули

(0 оценки и коментари)

1,400 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

N-Acetyl-Cysteine 600mg капсули за заштита од слободни радикали.

Бренд:NOW
Сподели:

N-Acetyl Cysteine (NAC) е стабилна форма на не-есенцијалната амино киселина цистеин. Тоа е аминокиселина која содржи сулфур која делува како стабилизатор за формирање на протеинските структури, а исто така е неопходна и за формирање на глутатион. Молибден и селен се основни минерали во трагови кои го олеснуваат производството на неколку важни ензими.

Заштита од слободни радикали

Со селен и молибден

Одржување на клеточното здравје

Состав

Количина во 1 доза: (1 капсула)

% на дневни  вредности

Селен (од L-Selenomethionine)                         25 mcg            45%

Молибден (од Sodium Molybdate)                  50 mcg              15%

N-Acetyl Cysteine (NAC)                                    600 mg

Препорака за употреба: Земете 1 капсула 2 пати дневно.

Други додатоци: хипромелоза (целулозна капсула), стеаринска киселина (од растителен извор) и лимонска киселина.

Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Без ГМО. Кошер.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доите, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “NOW NAC 600mg/100 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *