NOW Glutathione 250mg/60 капсули

(0 оценки и коментари)

1,870 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Капсули за детоксикација на организмот

Бренд:NOW
Сподели:

Неутрализатор на слободните радикали

Редуцирана активна форма

Поддршка при детоксикација

Глутатион е мал молекул на пептид составен од три аминокиселини: цистеин, глутаминска киселина и глицин. Се произведува од секоја клетка на телото, со особено високи нивоа во црниот дроб. Глутатионот е клучен за функцијата на здрав имунолошки систем и е неопходен за правилни процеси на детоксикација. Исто така, игра важна улога во одржувањето на клеточното здравје со директно неутрализирање на слободните радикали, како и со одржување на активноста на витамини Ц и Е. Овој производ има глутатион во редуцирана, активна форма за оптимална биорасположивост.

Состав

Количина во 1 доза: (1 капсула)

Glutathione (редуцирана форма) 250 mg

Препорака за употреба: Земете 1 капсула дневно, по можност на празен желудник.

Други додатоци: оризово брашно, хипромелоза (целулозна капсула), силициум диоксид и магнезиум стеарат (од растителен извор).

Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Вегетеријански/Веган производ. Без ГМО. Кошер.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба.

Да се чува подалеку од дофат на деца.

Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето.

Чувајте го на ладно, суво место после отварање

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “NOW Glutathione 250mg/60 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *