NOW Cherry Concentrate 750 mg / 90 капсули

(0 оценки и коментари)

1,430 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

10:1 концентрат на суперовошје
Овој супер овошен додаток во исхраната ја нуди моќта на неутрализирање на слободните радикали на овошјето од цреша во концентрат од 10:1.

Availability: instock
Бренд:NOW
Сподели:

Количина во 1 доза:                                           2 капсули

Цреша (Prunus maximowiczii)                        1.5 g (1500 mg)
(Овошје) (10:1 концентрат)

Други додатоци: хипромелоза (целулозна капсула), магнезиум стеарат (растителен извор) и силициум диоксид.

Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Вегетеријански/Веган производ. Без ГМО. Кошер.

Препорака за употреба:

Земете 2 капсули 1-3 пати дневно, со храна.

Повеќе информации

10:1 концентрат на суперовошје
Помага во одржување на нормално ниво на урична киселина
Помага во намалувањето на болката во зглобовите, особено на стапалата.
Помага во спречување на воспалителните процеси

Овој супер овошен додаток во исхраната ја нуди моќта на неутрализирање на слободните радикали на овошјето од цреша во концентрат од 10:1. Производот обезбедува широк спектар на фитонутриенти и антиоксиданти кои промовираат добро здравје и го забавуваат процесот на стареење. Тој е одличен извор на антоцијанини кои се важни во борбата на процесот на хронично воспаление во телото, што го изложува телото на сериозни здравствени ризици. Покрај сето ова, содржи полифеноли, флавоноиди, витамини Ц, калиум, бета-каротен, пектин и бор – многу важна хранлива материја која во комбинација со калциум и магнезиум поволно влијае врз здравјето на коските.

За кого е наменет

За сите со високо ниво на урична киселина.
За оние кои конзумираат храна богата со пурини (црвено месо, морска храна, алкохол, шекерни пијалоци).
За оние кои страдаат од оток, болка и црвенило на палците или страдаат од гихт.

Предупредување:

Само за возрасни. Не е за бремени жени или доилки. Консултирајте доктор доколку земате лекови (особено антикоагуланти, антидепресиви и оние кои влијаат на времето на крварење), имате некаква медицинска состојба (вклучувајќи заболување на црниот дроб и пореметување во коагулацијата) или планирате да имате операција.

Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Потекло: САД, Производител: Now Foods, САД

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “NOW Cherry Concentrate 750 mg / 90 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.