NOW AlphaSorb-C 500 mg / 90 капсули

(0 оценки и коментари)

1,310 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Таблети со уникатна некиселинска форма на витамин Ц погодна пациенти со чувствителен желудник.

AlphaSorb-C е уникатна и патентирана не-киселинска форма на Витаминот Ц која содржи не-киселински минерални аскробати и природни состојки кои овозможуваат подобро апсорбирање во крвта и клетките отколку нормалната аскробинска киселина. Поради неутралната pH вредност на AlphaSorb-C, погоден е за луѓето кои имаат чувствителен желудник, не се јавува вознемирен стомак. Витаминот Ц е познат како антиоксиданс кој може да ги заштити клетките и молекулите на телото од оштетување од слободните радикали. NOW® AlphaSorb-C® вклучува Transport C-PLUS®, патентирана комбинација на подобрена треонска киселина, не-кисел калциум аскорбат, Алфа липоична киселина, рутин, шипка и ацерола. Ова е уникатна формула на високо биолошки достапен витамин Ц, која подобро се апсорбира во организмот.

Состав

Количина во 1 доза: (1 капсула)

% на дневни вредности

Витамин Ц                                                                     500 mg                       556%

(од Треонска киселина подобрен ублажен калциум аскробат)

Калциум (од ублажен калциум аскробат)              60 mg                       5%

Transport C-PLUS                                                          650 mg

(патентирана мешавина на Треонска киселина подобрен ублажен калциум аскробат и алфа липоинска киселина)

Алфа Липоинска киселина                                        40 mg

Комплекс на Цитрус биофлавоноиди                       100 mg

Прав од ацерола (Malpighia punicifolia) (овошје)  25 mg

Прав од шипки (Rosa canina) (овошје)                     25 mg

Прав од рутин (Sophora japonica) (пупка од цвеќе)   25 mg

Препорака за употреба: Земете 1 капсула 1-3 пати дневно, по можност со храна.

Други додатоци: целулоза (капсула), целулоза прав, стеаринска киселина (од растителен извор), магнезиум стеарат (од растителен извор) и силика. Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени. Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Вегетеријански/Веган производ. Без ГМО.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “NOW AlphaSorb-C 500 mg / 90 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *