Lycopene + vitamin E 300mg+10mg капсули

(0 оценки и коментари)

495 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

МОЌЕН ПРИРОДЕН АНТИОКСИДАНС

Availability: instock
Бренд:Replek
Сподели:

Се препорачува за:

Заштита на кожата од предвремено стареење + Ликопен спаѓа во групата на каротеноиди, ја штити кожата од предвремено стареење предизвикано од изложеност на штетните сончеви зраци и фактори од загадената околина. Поседува силен капацитет за врзување на слободни радикали, двојно поголем од β- каротен и 10 пати поголем од Витамин Е.
Заштита на кардиоваскуларниот систем + Помага во намалување на крвниот притисок при блага хипертензија, ја зголемува артериската флексибилност и го регулира нивото на холестерол во крвта. Ликопенот ги штити артериите и поволно делува и на работата на срцето.
Подобрување на имунитетот
Поволно влијае врз машката репродуктивна способност и работата на простатата
СОСТАВ

1 вегетаријанска капсула содржи:

Екстракт од домат 300 mg (содржи минимум 15 mg природен ликопен)

Витамин Е 10 mg

ДОЗИРАЊЕ

Над 18 години 1 капсула на ден после јадење.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Lycopene + vitamin E 300mg+10mg капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.