Jamieson Resveratrol red wine extract with grape seed

(0 оценки и коментари)

1,200 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Jamieson Ресвератрол капсули со екстракт од црвено вино и семки од гројзе со антиоксидативно дејство

Шифра: JAMIES38
Availability: instock
Бренд:Jamieson
Сподели:

JAMIESON RESVERATROL RED WINE EXTRACT WITH GRAPE SEED се состои од Resveravine -природен инградиент од винова лоза на француско грозје од кое се произведува црвено вино. Содржи ресвератрол богат со антиоксиданси. Оваа формулација придонесува за кардиоваскуларни здравствени ефекти слични на оние што ги предизвикува црвеното вино. Производот претставува уникатна формулација која ги елиминира оксидативните ефекти на слободните радикали, со што се спречува стареењето на организмот.

Формулацијата е создадена исклучиво од природни извори и е фармацевтски тестирана. Производот се произведува со 360 контролни точки и тестови за да се обезбеди негова целосна следливост, безбедност и чистота.

Состав:

1 капсула содржи:

Екстракт од винова лоза Resveravine® * (Vitis vinifera, лоза)………..50 mg

кој обезбедува транс-ресвератрол……………………….. 3 mg

Leucoselect Phytosome® семки од грозје со олигомерни проантоцианидини – фосфатидилхолински комплекс…………………………….100 mg

(Vitis vinifera, семе, Glycine max, семе) стандардизирани до 8,25 mg Олигомерни проантоцијанидини

Останати компоненти: Целулоза, желатин, дикалциум фосфат, природна пурпурна кармин боја, растителен магнезиум стеарат, калциум силикат, силика.

Содржи состојки од соја.

Начин на употреба – возрасни:

Земете 1 капсулa, 1 до 3 пати во тек на едно деноноќие.

Пакување:

Пакување со 30 капсули.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Jamieson Resveratrol red wine extract with grape seed”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.