Health Aid Wheat Germ Oil 340mg капсули

890 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Маслото од пченични никулци  се произведува со користење на органски одгледувана пченица. При тоа се користи најсовремен технолошки произвотствен процес за да ја задржи својата природна содржина, сето тоа спакувано во мека желатинска капсула која овозможува одржување на  оптималната чистота и моќност. Тој е богат природен извор на витамини и минерали и есенцијални масни киселини.

Маслото од пченични никулци се произведува со користење на органски одгледувана пченица. При тоа се користи најсовремен технолошки произвотствен процес за да ја задржи својата природна содржина, сето тоа спакувано во мека желатинска капсула која овозможува одржување на оптималната чистота и моќност. Тој е богат природен извор на витамини и минерали и есенцијални масни киселини.

Состав: Pure Wheat Germ Oil 340mg.

** Не содржат квасец, глутен, пченица, соја, млечни производи, вештачки бои и ароми

** Додатоци во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Возрасни и деца над 14 години една до две капсули на ден со храна. Препорачаната дневна доза да не се зголемува освен по препорака на квалификувано лице.