Health Aid Vitamin E 50ml масло

(0 оценки и коментари)

1,215 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Vitamin E – Oil е моќен антиоксиднас, тој ги штити клетките од оштетувањата што ги предизвикуваат слободните радикали. Vitamin E – Oil може да се употребува за да се спречи прекумерната продукција на меланин и појавата на темни кругови под очите, го забавува процесот на стареење на клетките, ја заштитува кожата од штетните УВ зраци. Vitamin E – Oil ја подобрува влажноста на кожата. Секојдневното користење на маслото на чиста кожа ја прави кожата мека и нежна, покрај тоа делува на лојните жлезди во кожата и ја регулира нивната функција.

Vitamin E – Oil е моќен антиоксиданс, тој ги штити клетките од оштетувањата што ги предизвикуваат слободните радикали. Тој е липосолубилен витамин, што значи дека телото прави депо и го користи кога треба. Има 8 различни форми на витамин Е, alfa-tocopherol е најактивната кај луѓето. Vitamin E – Oil има повеќе улоги, најпрво може да се користи за да се спречи прекумерната продукција на меланин и појавата на темни кругови под очите, го забавува процесот на стареење на клетките, ја заштитува кожата од штетните УВ зраци. Vitamin E – Oil ја подобрува влажноста на кожата, секојдневното користење на маслото на чиста кожа ја прави кожата мека и нежна, покрај тоа делува на лојните жлезди во кожата и ја регулира нивната функција. Овие жлезди продуцираат себум кој ја одржува еластичноста и влажноста на кожата, затоа и има индикација да се користи кај многу сува кожа. Vitamin E – Oil наоѓа примена и при третман на лузни, без разлика на начинот на кој е настаната. Vitamin E – Oil наоѓа примена кај сите воспалителни состојби на кожата, ги олеснува симптомите на псоријаза, егзема и уште многу слични состојби. Се користи со одлични ефекти и кај стрии. Стриите се еден вид на лузна кои настануваат како резултат на раскинување на дермисот, вториот слој од кожата под епидермисот, витаминот Е пенетрира во дермисот и почнува низа рекации кои резултираат со заздравување на лузната и губење после неколку недели.

Состав: Pure Vitamin E Oil 50,000IU (dl­alpha tocopheryl ace­tate) per 50ml. Two average drops are approximately equal to 200mg of Vitamin E.

Моќен антиоксидант за неутрализирање на слободните радикали;
Да го забави процесот на стареење на кожата;
Да го подобри тургорот, еластичноста и влажноста на кожата;
Помош при третман на воспалителни кожни заболувања;
Третман на лузни;
Заштита од УВ штетните зраци од сонцето.
Витамин Е маслото од HealthAid има можност за надворешна и внатрешна употреба.

Надворешно се земаат 1 до 4 капки и нежно се нанесуваат на посакуваното место на кожата со масажа, на место каде што има стрии, лузни, брчки и сува кожа додека целносно не се впие. Може да се помеша со бадемово или маслиново масло во еднакви делови или да се користи со друга неутрална крема. Надворешната употреба е безбедна и за трудници и за деца.

Може и да се пие, возрасни и деца над 14 години 1 до 4 капки дневно. Две капки се еквивалент на 200мг од витамин Е. Деца под 14 години и трудници пред употреба да се консултираат со квалификувано лице.

Витамин Е маслото за раце и тело е без: парабени, сулфати, пропилен гликоли, вештачки бои и мириси.

Лица кои сакаат здрава и негувана кожа
Лица кои сакаат да го забават стареењето и да го задржат младешкиот изглед на кожата
Лица со лузни
Лица со стрии
Лица кои сакаат да се заштитат од штетните ефекти од изгорениците од сонце.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Health Aid Vitamin E 50ml масло”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.