Health Aid Curcumin 3 – 30 таблети

(0 оценки и коментари)

1,236 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Куркуминот е активна состојка на растението Curcuma Longa. Куркуминот е еден од најмоќните антиоксиданти на природата со многу здравствени придобивки.

Availability: outofstock
Бренд:Health Aid
Сподели:

Нема на залиха

Куркуминот е активна состојка на растението Curcuma Longa. Се верува дека куркуминот е еден од најмоќните антиоксиданти на природата со многу здравствени придобивки.

Меѓу постоечките биоактивни компоненти на куркумата, куркуминоидите куркумин и неговите деривати деметоксикуркумин и бисдемотексицикуркумин ја покажаа најсилната биолошка активност против оксидацијата и ослободување од слободните радикали.

HealthAid Curcumin 3 е стандардизиран во својата најчиста и концентрирана форма, обезбедувајќи 95% активни куркуминоиди, особено неговите три главни хемиски соединенија – куркумин, деметоксикуркумин, дисдемотексицикуркумин – комбиниран со највисок квалитет на екстракт од пиперин.

Пиперинот, активната состојка во црн пипер ја зголемува концентрацијата на серумот и биорасположивоста на куркуминот. Затоа, куркуминот не се уништува од дигестивните ензими и може да се апсорбира во циркулацијата.

Овој додаток во исхраната е идеален особено за оние кои сакаат да одржат здрав дигестивен систем.
Возрасни и деца над 12 години, една таблета на ден. Не го надминувајте препорачаниот дневен внес, освен ако не ве советува соодветно квалификувано лице.

** Без додаток на квасец, глутен, пченица, соја, млечни производи, лактоза, скроб, пченка, кикирики, шеќер, сол, желатин, вештачки бои, конзерванси и ароми.

** Додатоците на храна не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Состав: Curcumin (turmeric powder 95% Curcuma Longa), Piperine Extract, Bulking Agent (microcrystalline cellulose, di-calcium phosphate), Anti-caking Agent (veg. stearic acid, veg. magnesium stearate, silicon dioxide).

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Health Aid Curcumin 3 – 30 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.