Health Aid Black Seed Oil 150ml

(0 оценки и коментари)

1,330 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Оптимална течна формула за сите луѓе, за сите возрасни групи, вклучувајки и деца во раст, спортисти, жени и мажи, вегани и вегетаријанци.

Availability: outofstock
Бренд:Health Aid
Сподели:

Нема на залиха

Маслото од црно семе е прозведено од семе од ким (Nigella Sativa), цветно растение кое се одгледува во Југоисточна Азија и на средниот исток. Семето од ким е стар индиски зачин кој е познат како “kala jira”, познато и како масло од семе од ким и е богат извор на незаситени масни киселини омега-6 и омега-9, исто така содржи изобилство на неопходни витамини и минерали, вклучувајки бакар, железо, фосфор и цинк. Маслото од црно семе на HealthAid е со висок квалитет, ладно цедено без хемиска екстракција.

 

Не содржи: сол или шеќер, квасец, глутен, пченица, соја, млечни производи, вештачки бои, конзерванси и ароми, погодно за вегетеријанци и вегани.

Возрасни и деца над 12 години една чаена лажичка (5мл) на ден, може да се користи и како прелив во салати. За надворешна употреба може да се нанесува на кожата како дел од дневен третман и може да се нанесе на косата како одличен тоник за коса. Да не се надминува препорачаната дневна доза, освен ако не е поинаку пропишано од соодветно квалификувано лице.

Претпазливост:

Доколу имате препишано медицинска терапија, бремени сте или доите, пред да го земете овој додаток на исхрана побарајте професионален совет.

Маслото искористете го во период од 2 месеци од првото отварање.

Состав: Black Cumin (Nigella sativa) seed oil, Linoleic Acid (Omega-6), Oleic Acid (Omega-9), a-Linolenic Acid (Omega-3).

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Health Aid Black Seed Oil 150ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.