Форвита Se x30 капсули

(0 оценки и коментари)

105 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

АНТИОКСИДАНСИ ЗА ЗАШТИТА ОД ШТЕТНИ СЛОБОДНИ РАДИКАЛИ

Availability: instock
Бренд:Replek
Сподели:

“слободни радикали” се создаваат како резултат на изложеност на организмот на токсични агенси како: инфекции, смог, цигари, алкохол, сончеви зраци, тешки метали, радијација и слично. Тие се нестабилни атоми или молекули кои предизвикуваат оштетување на клетките и клеточните функции.

Селенот од овој комплекс има позитивни ефекти врз кардиоваскуларните, респираторните и хепаталните пореметувања, пречките во видот, а ја подобрува и општата отпорност кон инфективни заболувања на организмот. Позитивно влијае на потенцијата, плодноста и бременоста. Селенот го намалува и ризикот од појава на малигни заболувања.

Состав

1 капсула *(%)ПДК

Витамин А 945 µг 118

Витамин Ц 55 мг 69

Витамин Е 15 мг 125

Селен 50 µг 91

ДОЗИРАЊЕ

Деца над 12 години и возрасни: 1 капсула на ден

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Форвита Se x30 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.