Форвита Ц 1000mg Филм обложени таблети

(0 оценки и коментари)

375 ден572 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

ПРИРОДЕН ВИТАМИН Ц – ЕКСТРАКТ ОД ШИПКА

Шифра: N/A
Availability: instock
Бренд:Replek
Сподели:
Исчисти

ТЕРАПЕВТСКИ ИНДИКАЦИИ

Превенција и лекување на скорбут и хиповитаминоза Ц.

Дополнителна терапија при настинка и грип.

Дополнителна терапија при анемија за подобра апсорпција на препаратите со железо.

ДОЗИРАЊЕ

Препорачана доза е 1 филм-обложена таблета од 1000 mg на ден. Лекарот може да одреди и повисоки дози, пр. во случај на поизразена хиповитаминоза Ц и скорбут (до најмногу 3 g). Таблетите треба да се проголтаат цели, за време на оброк или непосредно по оброк.

СОСТАВ

1 филм-обложена таблета содржи 10 mg природен витамин Ц од екстракт од шипка и витамин Ц (аскорбинска киселина) до 1000 mg.

ATC A11GA01

Се издава без рецепт

ПАКУВАЊЕ

Кутија со 30 филм-обложени таблети во пластичен контејнер со индукциско затворање.

Кутија со 60 филм-обложени таблети во пластичен контејнер со индукциско затворање.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Форвита Ц 1000mg Филм обложени таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.