DOC Turmeric 2500mg таблети куркума 1+1 ГРАТИС

(0 оценки и коментари)

435 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

АКЦИЈА 1+1

ЗА КУПЕН ЕДЕН DOC TURMERIC ДОБИВАТЕ ЕДЕН ГРАТИС

DOC TURMERIC е додаток во исхраната, со формулација на висококвалитетен куркумин од екстракт од куркума корен 2.500 mg и 95% curcumins со зголемена биоактивност.

Availability: outofstock
Бренд:DOC
Сподели:

Нема на залиха

Додатокот во исхраната Doc Turmeric 2500mg содржи екстракт од куркума со висока концентрација на Куркумин. Куркума доаѓа од корените на растението Куркума Лонга и се користи илјадници години во практичната традиционална медицина во Азија.

Doc Turmeric 2500mg е иновативен додаток во исхраната со екстракт од куркума како единствена состојка. Најголем проблем на куркумата и нејзината главна активна состојка куркумин, честопати претставува апсорпцијата во човечкотот тело. Затоа Куркума од Doc Pharma е дизајнирана на начин што ја зголемува растворливоста и биорасположивоста на куркумин, со цел подобро да се апсорбира од телото. Подобрувањето на биорасположивоста се базирана зголемување на растворливоста на Куркумин; повисока растворливост е постигната со претходна формулација на микро-емулзии. Формирањето на микро-емулзии е направено со висок HLB (хидрофилен-липофилен баланс) емулгатор полиетилен гликол 6000 во комбинација со куркумин во добро дефиниран сооднос за да се добијат стабилни цврсти дисперзии.

Doc Turmeric 2500mg е нaменет за смирување и регулација на сите видови воспаленија, отоци и болки во организмот, особено воспаленија на сврзното ткиво, зглобовите или мускулите, го подобрува и антиоксидативниот капацитет на организмот и помага во борбата со малигни заболувања и воспаленија на сите органи пособно воспаленија на цревата, крвните садови и простатата. Doc Turmeric 2500mg е одличен природен производ кој има силно аналгетско дејство за смирување на болки и кај сите состојби со хронични болки и воспалнија, може да се користи долгорочно и без прекин.

Производите на Doc Pharma се дизајнирани со целосно почитување на човековата природа и врз основа на потребите на современите луѓе. Во процесот на производство засновано врз строги фармацевтски стандарди и протоколи GMP, се користат внимателно избрани суровини со висок квалитет, одлична чистота и секогаш во концентрации идеални за потребите на современите мажи и жени.

Научно заснованиот избор на вистински хранливи материи, во вистинска комбинација и во идеална содржина, создава високо квалитетни додатоци во исхраната кои ги поддржуваат потребите на современиот начин на живот.

Состојки                                                                                                 Количество во сервирање / 1 таблета                                      %ПДВ*
Eкстракт од ризом од куркума (20:1, стд. 95% куркумини)    2200 mg                                                                                            **
(Curcuma longa L.)
Ризом од куркума во прав                                                                  300 mg                                                                                              **
*%ПДВ – Препорачана дневна доза
** – дневна доза не е одредена
Останати состојки: микрокристална целулоза, полиетилен гликол, кроскармелозен натриум, магнезиум стеарат.

Дозирање: 1-2 таблети дневно или како што ќе Ви препорача лекар.

Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не служат како замена за добро урамнотежена исхрана. Овој производ не е наменет за превенција, терапија или лекување на човечки болести. Консултирајте се со вашиот лекар доколку сте бремени, доите, користите лекови или имате здравствени проблеми. Чувајте подалеку од дофат, на деца на суво место и собна температура (максимум 25 °C).

Doc Turmeric 2500mg е произведен во Грција и ги исполнува сите креитериуми за квалитет и веродостојност на производи од групата на додатоци во исхрана, а компанијата Doc Pharma S.A. е сертифицирана со ISO 9001:2008, а производниот капацитет со GMP (Good Manufacturing Practices) и GDP (Good Distribution Practices) сертификати и стандарди.

Пакување: 30 таблети

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “DOC Turmeric 2500mg таблети куркума 1+1 ГРАТИС”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.