DOC Turmeric 2500mg таблети куркума

(0 оценки и коментари)

435 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

DOC TURMERIC е додаток во исхраната, со формулација на висококвалитетен куркумин од екстракт од куркума корен 2.500 mg и 95% curcumins со зголемена биоактивност.

Availability: instock
Бренд:DOC
Сподели:

Додатокот во исхраната Doc Turmeric 2500mg содржи екстракт од куркума со висока концентрација на Куркумин. Куркума доаѓа од корените на растението Куркума Лонга и се користи илјадници години во практичната традиционална медицина во Азија.

Doc Turmeric 2500mg е иновативен додаток во исхраната со екстракт од куркума како единствена состојка. Најголем проблем на куркумата и нејзината главна активна состојка куркумин, честопати претставува апсорпцијата во човечкотот тело. Затоа Куркума од Doc Pharma е дизајнирана на начин што ја зголемува растворливоста и биорасположивоста на куркумин, со цел подобро да се апсорбира од телото. Подобрувањето на биорасположивоста се базирана зголемување на растворливоста на Куркумин; повисока растворливост е постигната со претходна формулација на микро-емулзии. Формирањето на микро-емулзии е направено со висок HLB (хидрофилен-липофилен баланс) емулгатор полиетилен гликол 6000 во комбинација со куркумин во добро дефиниран сооднос за да се добијат стабилни цврсти дисперзии.

Doc Turmeric 2500mg е нaменет за смирување и регулација на сите видови воспаленија, отоци и болки во организмот, особено воспаленија на сврзното ткиво, зглобовите или мускулите, го подобрува и антиоксидативниот капацитет на организмот и помага во борбата со малигни заболувања и воспаленија на сите органи пособно воспаленија на цревата, крвните садови и простатата. Doc Turmeric 2500mg е одличен природен производ кој има силно аналгетско дејство за смирување на болки и кај сите состојби со хронични болки и воспалнија, може да се користи долгорочно и без прекин.

Производите на Doc Pharma се дизајнирани со целосно почитување на човековата природа и врз основа на потребите на современите луѓе. Во процесот на производство засновано врз строги фармацевтски стандарди и протоколи GMP, се користат внимателно избрани суровини со висок квалитет, одлична чистота и секогаш во концентрации идеални за потребите на современите мажи и жени.

Научно заснованиот избор на вистински хранливи материи, во вистинска комбинација и во идеална содржина, создава високо квалитетни додатоци во исхраната кои ги поддржуваат потребите на современиот начин на живот.

Состојки                                                                                                 Количество во сервирање / 1 таблета                                      %ПДВ*
Eкстракт од ризом од куркума (20:1, стд. 95% куркумини)    2200 mg                                                                                            **
(Curcuma longa L.)
Ризом од куркума во прав                                                                  300 mg                                                                                              **
*%ПДВ – Препорачана дневна доза
** – дневна доза не е одредена
Останати состојки: микрокристална целулоза, полиетилен гликол, кроскармелозен натриум, магнезиум стеарат.

Дозирање: 1-2 таблети дневно или како што ќе Ви препорача лекар.

Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не служат како замена за добро урамнотежена исхрана. Овој производ не е наменет за превенција, терапија или лекување на човечки болести. Консултирајте се со вашиот лекар доколку сте бремени, доите, користите лекови или имате здравствени проблеми. Чувајте подалеку од дофат, на деца на суво место и собна температура (максимум 25 °C).

Doc Turmeric 2500mg е произведен во Грција и ги исполнува сите креитериуми за квалитет и веродостојност на производи од групата на додатоци во исхрана, а компанијата Doc Pharma S.A. е сертифицирана со ISO 9001:2008, а производниот капацитет со GMP (Good Manufacturing Practices) и GDP (Good Distribution Practices) сертификати и стандарди.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “DOC Turmeric 2500mg таблети куркума”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.