Dietpharm Силимарин и Артичока капсули

(0 оценки и коментари)

430 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Додаток во исхраната со екстракти од плодови од бел трн и лист од артичока, витамин Е,цинк и селен.

 

Бел трн – плодот од бел трн допринесува за нормална функција на црниот дроб. Слимаринот ја зголемува рамената на глутатионот во црниот дроб, а глутатионот е најголем антиоксиданс за заштита на црниот дроб.

Артичока – Листот од артичока допринесува за нормална функција на јетрата, а посебно е значаен затоа што содржи: фенолни киселини и нивни естри (цинарин), сексвитерпенски лактони и флавоноиди.

Витамин Е, цинк и селен – допринесуваат за заштита на клетките од оксидативен стрес.

Капсулите Силимарин и Артичока се наменети за сите лица за одржување на здравјето на црниот дроб. Содржат антиоксиданси за заштита на клетките во организмот, како и за заштита на клетките од црниот дроб од можните оштетувања настанати од слободните радикали.

Посебно се препорачуваат на мажи и лица во повозрасна животна доба.

Начин на употреба:

1 капсула на ден

Пакување:

30 капсули

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Dietpharm Силимарин и Артичока капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *