AmosVital Vitamin C 1000 mg x 20 шумливи таблети

(0 оценки и коментари)

185 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Диетален производ со вкус на лимон и додаток на бета каротин

Нема на залиха

Витамин Ц игра првостепена улога во содавањето на колагенот, кој е значаен при развој и обновување на телесното ткиво, непца, крвни жили, коски и заби. Ја потпомогнува апсорпцијата на железото во организмот, лечи рани, опекотини и непца кои крварат. Го појачува дејството на лекови, кои се користат против инфекции на уринарниот тракт. Го помага намалувањето на холестеролот во крвта, го намалува создавањето на тромб во вените. Исто така се користи при лечење на настинки, при превенција на вирусни и бактериски инфекции.

Состав: Витамин Ц 1000 mg

Употреба: 1 шумлива таблета се раствора во 250 ml чаша вода. Препаратот се препорачува и за дијабетичари.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “AmosVital Vitamin C 1000 mg x 20 шумливи таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.