AmosVital А, C, Е +ZINK+SELEN шумливи таблети

(0 оценки и коментари)

155 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Диетален производ со вкус на мешано овошје и додаток на бета каротен.

Availability: outofstock
Бренд:AmosVital
Сподели:

Нема на залиха

Овој препарат е составен од бета каротин, витамин Ц, Е и селен како антиоксидантски. Селенот заедно со витамин Е го одржува ткивото младо и еластично, помага за правилно растење и плодност. Се препорачува при стрес состојби, при големо конзумирање на алкохол и никотин и за спортисти.

Состав: Бета каротен, Вит Ц, Вит Е, Цинк и Селен

Употреба: 1 шумлива таблета се раствора во 250 ml чаша вода. Препаратот се препорачува и за дијабетичари.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “AmosVital А, C, Е +ZINK+SELEN шумливи таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.