Ацерола Алкалоид 40mg таблети за џвакање со вкус на јагода

(0 оценки и коментари)

312 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

ВИТАМИН Ц ТАБЛЕТИ ЗА ЏВАКАЊЕ ЗА ДЕЦА, 30

Ацерола Алкалоид за деца содржи 40 mg природен витамин Ц од плод на ацерола во една таблета. Витамин Ц како додаток во исхраната придонесува за нормален метаболизам за создавање енергија, нормална функција на имунолошкиот и нервниот систем, подобра апсорпцијата на железо во организмот, нормалното создавање колаген и за нормално психолошко функционирање.

Зошто Ацерола Алкалоид?

  • 100% природен витамин Ц
  • Без шеќер
  • Со вкус на јагода

Пакување: 30 таблети за џвакање

Што е Ацерола Алкалоид?
Ацерола Алкалоид е додаток на 100% природен витамин Ц во секојдневната исхрана кој содржи 40mg витамин Ц во една таблета.

Предности на Ацерола Алкалоид
Таблетите за џвакање со вкус на јагода се пријатен начин на внесување на дополнителен витамин Ц од природно потекло кај децата. Ацеролата е јужноамериканско ситно овошје, познато и како „карипска цреша“, кое има сочен и кисел плод со огромна содржина на витамин Ц – околу 50 пати повеќе од портокалот.

Витаминот Ц е есенцијален витамин којшто е растворлив во вода. Придонесува за одржување на нормалната функција на имунолошкиот систем во текот на интензивни физички вежби и по нив. Витаминот Ц ја зголемува апсорпцијата на железо во организмот. Игра значајна улога во нормалното создавање колаген, при што се овозможува нормално функционирање на крвните садови, кожата, коските, ’рскавицата, забите и на непцата. Тој придонесува за нормален метаболизам за создавање енергија, нормално функционирање на нервниот систем и за нормално психолошко функционирање. Витаминот Ц придонесува за намалување на заморот и на исцрпеноста, како и заштита на клетките од оксидативен стрес.

За кого е Ацерола Алкалоид?
Наменет е за деца до 14 години при сите состојби во коишто е зголемена потребата од витамин Ц.

Употреба
Препорачана дневна доза е една таблета (40 mg) наменета за џвакање за деца до 14 години.

Нутритивни вредности

Типични вредности Во 100g Во 1 таблета (0,73g)
Енергетска вредност 139kJ / 319kcal 9,85kJ / 2,3kcal
Протеини 0g 0g
Масти 2,33g 0,017g
Јаглехидрати 74,52g 0,544g
Активни состојки:
Витамин Ц 5,479g 40mg (50% ПВ*)

*ПВ – препорачан дневен внес

Состав
Природен витамин Ц (во форма на прашок од ацерола), средство за зголемување волумен (манитол (Е 421)), средства против згрутчување (колоиден силициум диоксид, безводен (Е 551), стеаринска киселина (Е 570)), арома на јагода, боја (екстракт од црн морков (Е 163)).

Acerola Alkaloid Skopje

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Ацерола Алкалоид 40mg таблети за џвакање со вкус на јагода”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.