Urban Nutrition Goat Protein Powder Моќен Козји Протеин
Urban Nutrition Goat Protein Powder Моќен Козји Протеин

Urban Nutrition Goat Protein Powder, 500 g

(0 оценки и коментари)

2,290 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Моќен Козји Протеин

 • Моќен козји протеин, произведен од највалитетно Холандско козјо млеко.
 • Без ГМО, без глутен, нема додадено хормони, нема стероиди, нема антибиотици, нема додадено шеќери, без соја.
 • Протеинот е добиен од млеко, а не од сурутка.

Козјиот протеин помага за: хранење на вашите мускулни влакна додека спиете, има високо ниво на важни амино киселини, многу лесно сварливо и помалку алергентно, совршена основа за да креирате шејкови, смути и рецепти.

Нето-тежина: 500 г

Состав: моќните козји протеински прашоци се произведуваат од 99% холандско свежо козјо млеко плус 1% од втората генерација на стевиа.

Нутритивни вредности на порција 20 гр:

 • Енергија: 70kcal/290kJ
 • Масти: 0,24 г, од кои заситени масни киселини: 0,12 г
 • Јагленихидрати: 4,8 г, од кои лактоза: 4,16 г, од кои шеќери: 0 г
 • Сол: 0,34 г
 • Протеин: 13 г
 • Нутритивни вредности:

  Нутритивни вредности100g 30g 20g
  Протеин65g 20g 13g
  Сол1.7g 0.51g 0.34g
  Јаглехидрати/од кои лактоза/додадени шеќери20.9g 6.27g 4.18g
  20.8g 6.24g 4.16g
  0g 0g 0g
  Масти/од кои заситени1.2g 0.36g 0.24g
  0.6g 0.18g 0.12g
  Енергетска вредност1451kj 435kj 290kj

Производот има тежина од 500 грама со 25 дози од козјиот млечен протеин.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Urban Nutrition Goat Protein Powder, 500 g”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.