PhD Beta-alanine 90 капсули

(0 оценки и коментари)

1,049 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Бета аланинот најчесто го користат спортистите, бидејќи го подобрува траењето на силата и ги ублажува млечните киселини. Идеален додаток е и за секој што едноставно сака да си ги подобри атлетските перформанси.

Availability: outofstock
Бренд:PhD
Сподели:

Нема на залиха

Зошто Бета Аланин?

11:1 сооднос на бета аланин и Л-хистидин
Помага во подобрување на издржливоста и силата
Го намалува таложењето на млечната киселина во мускулите
Пакување: 90 меки капсули

Што e Бета Аланин?

Бета аланинот е единствената природна бета-амино киселина и е класифицирана како неесенцијална. Има широка употреба кај спортистите и најчесто се користи во комбинација со Л-хистидин. Kапсулите Бета Аланин на PhD нудат сооднос 11:1 на бета аланин и Л-хистидин. Важно е да се напомене бета аланинот е најчесто познат ефектите на чешање што ги предизвикува по конзумирање, особено на додатоци во исхраната за пред вежбање.

Придобивки од Бета Аланин

Комбинирањето на бета аланин и Л-хистидин помага да се зголеми нивото на карнозин во организмот. Карнозин не само што е антиоксиданс кој помага во намалување на оксидативниот стрес, туку исто така ја ублажува млечната киселина (водородни јони), што всушност значи дека можете подолго да тренирате со повисок интензитет.

За кого е наменет Бета Аланин?

Бета аланинот е екстремно популарен кај спортистите, бидејќи докажано го подобрува траењето на силата и ги ублажува млечните киселини (водородни јони). Бета аланинот е идеален и за секој што едноставно сака да ги подобри атлетските перформанси.

Употреба

Како што споменавме, бета аланинот е застапен во повеќето додартоци во исхраната за пред вежбање што доведува до чувство на чешање. Многу корисници на Бета Аланин го претпочитаат овој метод на конзумирање, но најчесто содржината е прилично мала. Ако можете да ги толерирате напливите на чешање, тогаш можете да внесувате доза помеѓу 3-5g бета аланин дневно. Не е задолжително да се конзумира пред вежбање, можете да го земете во текот на денот и нашиот совет е да започнете со помала доза и постепено да ја зголемувате.

Нутритивни информации

Без глутен
Без соја
Без ГМО
Без палмино масло
Без млечни производи
Халал
Во една порција (3 капсули)                                         Во дневна порција (6 капсули)
Бета Аланин                                      1375.02mg                                                                                 2750.04mg
Л-Хистидин                                         124.98mg                                                                                   249.96mg

 

Состав

Бета аланин, Л-хистидин HCI, средство против згрутчување (магнезиум стеарат), средство за зголемување на волумен (малтодекстрин), желатинска капсула (желатин 98%, титаниум диоксид 2%).

Без состојки кои содржат глутен, но не е тестирано за целосно отсуство на глутен (<20ppm).

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “PhD Beta-alanine 90 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.