NOW L-Tyrosine 500mg / 120 капсули

(0 оценки и коментари)

1,320 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Поддршка на невротрансмисијата Здрава функција на жлездите Поддржува ментална будност L-Tyrosine е условно неопходна аминокиселина потребна за производство на невротрансмитерите допамин, адреналин и норадреналин, како и за пигментот на кожата, меланин. Норадреналин (norepinephrine) и адреналин (epinephrine) се главните актери во одговорот на телото на акутен стрес и, заедно со допамин, помагаат да се поддржи позитивно …

Availability: instock
Бренд:NOW
Сподели:

Поддршка на невротрансмисијата

Здрава функција на жлездите

Поддржува ментална будност

L-Tyrosine е условно неопходна аминокиселина потребна за производство на невротрансмитерите допамин, адреналин и норадреналин, како и за пигментот на кожата, меланин. Норадреналин (norepinephrine) и адреналин (epinephrine) се главните актери во одговорот на телото на акутен стрес и, заедно со допамин, помагаат да се поддржи позитивно расположение и ментална будност. Покрај тоа, L-Tyrosine е особено клучен за нормалното функција на тироидната жлезда.

Состав

Количина во 1 доза: (1 капсула)

L-Tyrosine (слободна форма) 500 mg

Препорака за употреба: Земете 1 капсула 1 до 3 пати дневно, по можност помеѓу оброци.

Други додатоци: желатин (капсула), магнезиум стеарат (од растителен извор) и стеаринска киселина (од растителен извор).

Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

L-Tyrosine употребен во овој производ е со фармацевтски степен.

Без ГМО.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Лица со болест на тироидната жлезда (хипертироидизам), меланом или оние кои земаат МАО инхибитори или други лекови за менување на расположението треба да побараат совет од лекар пред да го конзумирате овој производ.

Да се чува подалеку од дофат на деца.

Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето.

Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “NOW L-Tyrosine 500mg / 120 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.