NOW L-Lysine 500mg/ 100 капсули

(0 оценки и коментари)

700 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Есенцијална амино киселина која ја поддржува синтезата на колаген и овозможува здрава имунолошка функција

Бренд:NOW
Сподели:

Состав Количина во 1 доза: 1 капсула

L-Lysine (од L-Lysine Hydrochloride) 500 mg

Препорака за употреба: Земете 1 капсула 1-3 пати дневно.

Други додатоци: желатин (капсула), стеаринска киселина (од растителен извор), целулоза, оризово брашно и магнезиум стеарат (од растителен извор).

Не е произведено со пченица, глутен, соја, пченка, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени. Без ГМО.

NOW® L-Lysine е есенцијална амино киселина со фармацевстки степен на чистина.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца.

Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “NOW L-Lysine 500mg/ 100 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *