NOW L-Carnosine 500mg/50 капсули

(0 оценки и коментари)

2,120 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Капсули за здраво стареење.

Категорија:
Ознака:
Бренд:NOW
Сподели:

L-Carnosine (beta-Alanyl-L-Histidine) е дипептид, составен од аланин и хистидин. Природно се јавува во високи концентрации во кожата, мускулите и нервните ткива и неговите нивоа се намалуваат со годините.

Здраво стареење

Ги елиминира слободните радикали

Вегетеријански/Веган производ. Без ГМО.

Состав (1 капсула)

L-Carnosine (ß-alanyl-L-histidine) 500 mg

Препорака за употреба: Како додаток во исхраната земете 1 капсула, 1-3 пати дневно, по можност со храна.

Други додатоци: целулоза (капсула), стеаринска киселина (растителен извор) и магнезиум стеарат (растителен извор). Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени. Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “NOW L-Carnosine 500mg/50 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *