NOW L-Arginine 500 mg / 100 капсули

(0 оценки и коментари)

980 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Капсули  L-аргинин 500mg

Бренд:NOW
Сподели:

Нема на залиха

L-Arginine е условно есенцијална основна амино киселина која е вклучена првенствено во уреа метаболизмот и екскреција, како и во синтезата на ДНК и производство на протеините. Тоа е важен претходник на азот оксид и на тој начин игра улога во дилатацијата на крвните садови.

Претходник на азотен оксид

Без ГМО.

Состав

Количина во 1 доза: (2 капсули)

L-Arginine (слободна форма) 1 g (1000 mg)

Препорака за употреба: Земете 2 капсули 2 пати дневно по потреба. Земете меѓу оброците или со спиење со јагленохидрати за да се олесни апсорпцијата.

Други додатоци: желатин (капсула), магнезиум стеарат (од растителен извор) и силика.

Не е произведено со пченица, глутен, соја, пченка, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени. Без ГМО.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Овој додаток треба да го избегнуваат  лица со глауком или херпес симплекс, освен ако не е поинаку пропишано од страна на лекар. Не го користете ако имате миокарден инфаркт или имате воспоставена коронарна артериска болест. Да се чува подалеку од дофат на деца.

Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето.

Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “NOW L-Arginine 500 mg / 100 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *