Motil шумливи таблети

(0 оценки и коментари)

850 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

МОТИЛ

Motil е додаток во исхраната кој го подобрува сексуалното здравје на мажите, ја подобрува сперматогенезата и мобилноста на спермата.

Availability: outofstock
Сподели:

Нема на залиха

МОТИЛ

Motil е додаток во исхраната кој го подобрува сексуалното здравје на мажите и мобилноста на спермата.

Благодарение на неговиот состав помага при третман на машката неплодност, ја подобрува подвижноста и функционалноста на спермата.

74 дена од користењето на Мотил придонесува во третман на инфертиднитет кај мажите!

Научно докажана формула која претставува избалансирана терапија за подобрување на морфолошката градба на спермата и нивната транспортна функција.

Л аргенинот учествува во синтетизирање на азотниот оксид и со тоа штити од оксидативен стрес и уништување на либидната мембрана на сперматозоидите.

Л карнитинот ја зголемува подвижноста и функцијата на идиопатската астенозооспремија (кај индивидуи со слаба подвижност на сперматозоидите).

Коезимот Q10 доведува до покачување на нивото на тестостерон како и на убихинонот во спремата и влијае во подобрување на кинетиката на спермата.

Ликопенот ја подобрува морволошката градба и штити од рак на простатата.

Цинкот го подрзжува квантитетот и подвижноста на спермата.

Состав:

L Arginine 3000 mg

L Carnitine 500 mg

Lycopene 25 mg

Zinc Sulfate 12.50 mg

CoenzymeQ10 50 mg

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Motil шумливи таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.