Гамалон таблети 250mg Фитофарм

(0 оценки и коментари)

808 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Состав:

Една обложена таблета содржи: 250 mg гама – аминобутерна киселина и помошни состојки.

Употреба:
Гама – аминобутерна киселина е амино киселина која нормално ја произведува мозокот. Поради слаба исхрана, прекумерна изложеност на надворешни токсини и други фактори, количеството на гама – аминобутерна киселина може да падне под оптималното ниво. Гамалон обложени таблети се додаток во исхраната кој се употребува во состојби на зголемена потреба од гама-аминобутерна киселина.

Пакување:100 обложени таблети

Availability: instock
Бренд:Фитофарм
Сподели:

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Гамалон таблети 250mg Фитофарм”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.