-50%

Natura Therapy Gastro Protect & Gastro Aloe Здравје на Дигестивен Тракт

(0 оценки и коментари)

995 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

ГАСТРО ПРОТЕКТ е препарат за посебни медицински намени која содржи Трипала комплекс (мешавина), екстракт од сладок корен (ликорица), алое вера и магнезиум, за диететско регулирање на воспалителни процеси на гастроинтестиналниот тракт пропратени со нарушена дегустија, мачнини и болки (гастичен рефлукс, гастритис, колитис).

Начин на употреба/ Препорачан дневен внес: 

За деца од 4 до 6 години:по 10 ml; 1 – 3 пати на ден, пред оброк (30ml);

За деца од 7 до 10 години:по 15 ml; 1 – 3 пати на ден, пред оброк (45ml);

За деца над 11 години и возрасни : по 20 ml; 1 – 3 пати на ден, пред оброк (60ml). Пред употреба да се промеша!

ГАСТРО АЛОЕ е додаток на исхрана кој содржи 100% пулпа органска сертифицирана Алое Вера (Barbadensis Miller).

Начин на употреба: За деца над 12 години и возрасни: 10-20 ml, 1-2 пати на ден (max 40ml). Пред употреба да се промеша.

ДЕЈСТВО: ГАСТРО ПРОТЕКТ и ГАСТРО АЛОЕ е уникатен, 100% природен дуален систем, помага во заштита и одржување на функцијата на органите за варење, желудникот и цревата, без никакви несакани ефекти*

Нема на залиха

ДЕЛУВАЊЕ – Кратко:

  • Ја спречува појавата на воспаленија, оштетувања и чир на желудникот и дебелото црево.
  • Го смирува гастритисот и мачнините и симптомите на желудечен рефлукс (вишок киселини) и диспепција (нарушено варење на храната).
  • Ја подобрува дигестијата во желудникот и цревата, како и навременото празнење и чистење на цревата (спречува опстипација).

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Natura Therapy Gastro Protect & Gastro Aloe Здравје на Дигестивен Тракт”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.