Natura Plus Lily of the Desert Aloe Vera Juice, 946 ml

(0 оценки и коментари)

1,770 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Алое вера сок на американската компанија Lily of the Desert се збогатени со АЛОЕСОРБ комплекс( алое полисахариди со голема молекуларна маса од 100 000 – 7 000 000 далтони), со што се зголемува биорасположливоста и искористливоста на нутритиентите и се овозможува нивна максимална апсорпција.

• Алое вера сок 100 % – Lily of the Desert 946 мл( збогатен со Aloesorb™, 100 % органски, без конзерванси)

Начин на употреба : 2- 4 супени лажици на ден, помешани со вода или овошен сок.

Шифра: ALOEGE08
Availability: outofstock
Бренд:Natura-Plus
Сподели:

Нема на залиха

 

АЛОЕ СОК СО ALOESORB™ – ИНОВАТИВНА ФОРМУЛА НА LILY OF THE DESERT

Компанијата Lily of the Desert е водечка американска компанија во иновативни и нови технологии, основана во 1970 година и е една од ретките компании која е целосно вертикално интегрирана : сопствено органско производство, преработка, готов производ и врвни лаборатории за контрола на квалитет.

Lily of the Desert е бренд присутен на пазарот кој има добиено “ Gold Standard ” клинички студии,спроведени на нивните готови производи со цел да се докаже дека ја нудат највисоката ефикасност и бенефитите на алое вера, кои ја максимизираат биорасположливоста и искористливоста на нутритиентите.

Компанијата има развиено уникатна патентирана АЛОЕСОРБ постапка, со која се издвојува комплекс на полисахариди со голема молекуларна маса( 4.000 000-7.000 000 далтони) и истите се враќаат ( 60 мг) во готовите алое производи. На овој начин повеќекратно е зголемена поддршката за имунолошкиот и дигестивниот систем.

Алое вера гелот и сокот на Lily of the Desert се богати со : 18 аминокиселини, есенцијални масни киселини,минерали (натриум,калиум, калциум, фосфор, бакар, цинк и др.), витамини( А, Б1, Б2, Б3, Б6, Ц и Е), моно и полисахариди, салицилна киселина и други нутритиенти кои имаат силно синергистичко дејство. Секој алое производ на Lily of the desert засилен со ALOESORB™ содржи  62% на полисахариди со голема молекуларна тежина. Токму ова овозможува активна биорасположливост и максимална апсорбција на активните компоненти од алоето но воедно и на оние нутритиенти кои се внесени преку храната и друг вид суплементарна терапија.
Алое полисахаридите се многу корисни како за внатрешна, така и за надворешна употреба. Направени се студии од два независни Универзитети во Mississipi, USA. Првата студија покажа дека ALOESORB™ на Lily of the desert содржи 46% повеќе алоеполисахариди во однос на конкурентските производи. Со втората студија се испитуваа биорасположивоста и апсорпцијата на вит.Ц.  Резултатите несомнено ја потврдуваат зголемената ресорпција на вит. Ц кога се зема во комбинација со ALOESORB™ на  Lily of the desert. Особено значаен препарат е Алое Вера сок 100%, и е единствен органски сертифициран Алое производ по новите USA стандарди, без конзерванси, без додаток на вода, без ГМО и пакуван во стаклена амбалажа и збогатен со Aloesorb™ иновативната техологија која овозможува  активна биорасположивост и максимална апсорбција на активните компоненти од алоето но воедно и на оние нутритиенти кои се внесени  преку храната  и друг вид суплементарна терапија.

Со научни студии е потврдено дека алое вера содржи над 200 природни ,биолошки активни состојки.

Овие производи се 100 % органски и без додатоци на шеќер, скроб, вода или коригенси на вкус.

Начин на употреба : 2-4 супени лажици на ден, помешани со вода или овошен сок.

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Natura Plus Lily of the Desert Aloe Vera Juice, 946 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.