DOC Aloe Vera 250ml

(0 оценки и коментари)

635 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Додаток на храна базиран на Органски Алое Вера гел (barbadensis miller) со 99,7% чистота на алое вера гел и висока концентрација (200:1) 100% алое вера гел во секоја доза, збогатен со витамин Е, Цинк и Биотин. За сјајна коса и нокти и силен имунолошки систем.

Без додаден шеќер со Стевија
Без алоин
Со вкус на лимон
Погоден за вегани
Пакување 250ml

Doc Aloe Vera висококвалитетен додаток во исхрана за пиење, кој содржи Органски Алое Вера гел (barbadensis miller) со 99,7% чистота на алое вера гел и висока концентрација (200:1) 100% алое вера гел во секоја доза, збогатен со витамин Е, Цинк и Биотин.

Алое Вера е составен од амино киселини, минерали и шеќери кои го помагаат зајакнуваат човечкиот организам, ги поправаат оштетувањата на ткивата и го намалуваат воспалението. Иако Алое Вера составена од околу 99% вода, преостанатиот 1% е исклучително моќен и содржи многу минерали од витално значење за процесот на раст и здрава функција на сите системи во човековото тело. Состојките во алое може да се групираат во следниве категории: витамини, минерали, ензими, лигнини, аминокиселини, антракинони, сапонини, масни киселини, салицилна киселина.

Според сите направени истражувања, Барбаденсис-Милер (Barbadensis-miller) е најдобар вид на алое, како за локална (надворешна) така и за внатрешна (орална) употреба.

Алое вера содржи така наречени протеолитички ензими (proteolytic enzymes ) кои влијаат на регенерација на мртвите клетки на кожата на скалпот, што влијае на подобрување на здравјето на косата во целост и допринесува за мазна и сјајна коса. Го промовира растот на косата, го спречува чешањето на скалпот и го намалува првут.

Алое Вера гел содржи два клучни хормони: Auxin и Gibberellins. Овие два хормони допринесуваат за побрзо лекување на рани и имаат анти-воспалителни својства кои го намалуваат воспалението на кожата. Покрај тоа, Алое се користи за ефикасно лекување на хронични проблеми со кожата како псоријаза, акни и егзема.

Алое Вера придонесува во:

Подобрување состојбата на дигестивниот систем и помага при варање на храната.
Го зајакнува имунолошкиот систем.
Помага при третирање на рани, изгореници и воспаление.
Го намалува холестеролот.
Ги намалува симптомите од псоријаза и други проблеми со кожата.
Го алкалинизира телото.
Има антиоксидантни и антибактериски својства.
Влијае на намалување на брчките и зголемување на еластичноста на кожата.
Превенција и третман на акни.
Ги зајакнува косата и никтите и сл.

Doc Aloe Vera има неодолив вкус на лимон со органски Алое Вера гел (barbadensis miller) со висока концентрација (200:1).

НЕ содржи Алоин и
НЕ содржи шеќер, и други вештачки засладувачи, засладен со Стевија.

Нутритивна вредност

Во 20 ml                          Во 100 ml

Енергија                                          2 Kj/0,4 kcal                  9 Kj/2 kcal

Протеини                                       <0,1 g                               <0,1 g

Јаглехидрати                                0,1 g                                 0,5 g

Масти                                             <0,1 g                               <0,1 g

Натриум                                        <0,1 g                               <0,1 g

Состојки

Во 20 ml                        %ПДВ*

Алое вера barbadensis miller (200:1)   100 mg (100%)              **

Витамин Е                                                   18 mg                              150%

Цинк (како цинк цитрат)                       1,5 mg                              15%

Биотин                                                         7,5 mcg                            15%

*%ПДВ – Препорачана дневна доза

** – дневна доиза не е одредена

Останати состојки: ксантан гума, инулин, лимонска киселина, захарин натриум, натриум цитрат, калиум сорбат, натриум бензоат.

Дозирање:

Препорачаната доза е 20ml дневно (една мерна чашка). Може да се консумира чист или растворен во вода или сок.
Луѓето кои се чувствителни или алергични на било која од состојките на додатоците во исхраната треба да избегнуваат да ги користат. Не го надминувајте препорачаното дневно дозирање. Диететски додатоци не треба да се користат како замена за урамнотежена исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца. Овој производ не е наменет за спречување или лекување на болест кај луѓе. Консултирајте се со Вашиот доктор ако сте бремени, доите, се лекувате или имате здравствени проблеми.

Производите на Doc Pharma се дизајнирани со целосно почитување на човековата природа и врз основа на потребите на современите луѓе. Во процесот на производство засновано врз строги фармацевтски стандарди и протоколи GMP, се користат внимателно избрани суровини со висок квалитет, одлична чистота и секогаш во концентрации идеални за потребите на современите мажи и жени.

Научно заснованиот избор на вистински хранливи материи, во вистинска комбинација и во идеална содржина, создава високо квалитетни додатоци во исхраната кои ги поддржуваат потребите на современиот начин на живот.

Doc Aloe Vera е произведен во Грција и ги исполнува сите креитериуми за квалитет и веродостојност на производи од групата на додатоци во исхрана, а компанијата Doc Pharma S.A. е сертифицирана со ISO 9001:2008, а производниот капацитет со GMP (Good Manufacturing Practices) и GDP (Good Distribution Practices) сертификати и стандарди.

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “DOC Aloe Vera 250ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.