Health Aid Gastone 60 капсули

1,025 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Капсулите Gastone делуваат како природен внатрешен чистач и освежувач, корисни се за одржување на варењето на храната, цревна хигиена и свеж здив.

Активниот јаглен ги неутрализира и апсорбира гасовите кои се создаваат во процесот на дигестија и ферментацијата на храната во желудникот и дигестивниот тракт и придонесува да се намали прекумерната подуеност.

Капсулите Gastone делуваат како природен внатрешен чистач и освежувач, корисни се за одржување на варењето на храната, цревна хигиена и свеж здив.

Добиен е од кокосова обвивка која обезбедува многу поголема апсорпција од обичниот јаглен.

Оние кои имаат различни проблеми со цревата и чувствуваат надуеност.
Оние кои имаат потешкотии со дигестијата.
Возрасни и деца над 12 години една до две капсули на ден. Возрасните може да зголемат до четири капсули на ден само доколку се препорача од соодветно квалификувано лице. Не го надминувајте препорачаниот дневен внес, освен ако не ве советува соодветно квалификувано лице.

** Додатоците на храна не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

** Без додатоци на квасец, глутен, пченица, соја, млечни производи, шеќер, сол, вештачки бои, ароми и конзерванси.

Состав: Activated Charcoal (from coconut shells), Capsule Shell (gelatine).