Health Aid Gastone 60 капсули

(0 оценки и коментари)

1,110 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Капсулите Gastone делуваат како природен внатрешен чистач и освежувач, корисни се за одржување на варењето на храната, цревна хигиена и свеж здив.

Availability: instock
Бренд:Health Aid
Сподели:

Активниот јаглен ги неутрализира и апсорбира гасовите кои се создаваат во процесот на дигестија и ферментацијата на храната во желудникот и дигестивниот тракт и придонесува да се намали прекумерната подуеност.

Капсулите Gastone делуваат како природен внатрешен чистач и освежувач, корисни се за одржување на варењето на храната, цревна хигиена и свеж здив.

Добиен е од кокосова обвивка која обезбедува многу поголема апсорпција од обичниот јаглен.

Оние кои имаат различни проблеми со цревата и чувствуваат надуеност.
Оние кои имаат потешкотии со дигестијата.
Возрасни и деца над 12 години една до две капсули на ден. Возрасните може да зголемат до четири капсули на ден само доколку се препорача од соодветно квалификувано лице. Не го надминувајте препорачаниот дневен внес, освен ако не ве советува соодветно квалификувано лице.

** Додатоците на храна не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

** Без додатоци на квасец, глутен, пченица, соја, млечни производи, шеќер, сол, вештачки бои, ароми и конзерванси.

Состав: Activated Charcoal (from coconut shells), Capsule Shell (gelatine).

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Health Aid Gastone 60 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.