4U Pharma Bimunal Imuno Adults x30 капсули

(0 оценки и коментари)

395 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Производ за природно зајакнување на имунитетот кај возрасни – Bimunal Imuno Adults

Bimunal Imuno Adults е производ со ПРИРОДЕН состав наменет за зајакнување на имунитетот кај возрасни и деца постари од 12 години!

Bimunal Imuno Adults содржи екстракт од плод од црн бозел. Покрај екстрактот од плод од црн бозел, Bimunal Imuno Adults содржи и плод од баобаб, плод од ацерола, прополис, цинк, бакар, витамин Ц и Д.

Availability: instock
Бренд:4U pharma
Сподели:

Производ за природно зајакнување на имунитетот кај возрасни – Bimunal Imuno Adults

Bimunal Imuno Adults е производ со ПРИРОДЕН состав наменет за зајакнување на имунитетот кај возрасни и деца постари од 12 години!

Bimunal Imuno Adults содржи екстракт од плод од црн бозел. Покрај екстрактот од плод од црн бозел, Bimunal Imuno Adults содржи и плод од баобаб, плод од ацерола, прополис, цинк, бакар, витамин Ц и Д.

Плодот од баобаб е храна богата со природни витамини, минерали и влакна со висока концентрација.

Бозелот, витамините Ц и Д, бакарот и цинкот допринесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем. Во својот состав Bimunal Imuno Adults содржи прополис, кој го стимулира имунолошкиот систем и ја зголемува отпорноста на организмот.

Бозел
Екстракт од плод од бозел, висока концентрација и највисок квалитет. Примената на екстрактот од плодот на бозел во континуитет овозможува јакнење на имунолошкиот систем и заштита од вирусни инфекции.

Баобаб
Баобаб е африканско дрво кое уште се нарекува и „дрво на животот“.Исклучително богат извор на природни витамини, минерали и природни влакна.

Цинк
Допринесува во функцијата на имунолошкиот систем. Еден од најважните минерали за функција на имунолошкиот систем.

Ацерола
Еден од најбогатите природни извори на витамин Ц. Содржи 100 х повеќе витамин Ц во однос на лимон и портокал. Витаминот Ц допринесува за функцијата на имунолошкиот систем и го намалува уморот и исцрпеноста.

Витамин Д
Има исклучително важна улога во функцијата на имунолошкиот систем кај деца.

Препорачана дневна доза
1 капсула дневно.

КАКО СЕ ПРИМЕНУВА BIMUNAL IMUNO ADULTS?
Bimunal Imuno Adults се препорачува за возрасни и деца постари од 12 години.

Се препорачува примена на една капсула дневно, со оброк или по јадење.

Се препорачува во периодот на зачестени респираторни инфекции од септември до март.

КАКО ДЕЛУВА BIMUNAL IMUNO Adults for you!:

BIMUNAL IMUNO Adults делува:

имуностимулаторно – го стимулира имуниот систем на тој начин што стимулира создавање на „клеточни гласници“ – протеини и на тој начин ја зголемува одбрамбената способност на организмот.
антивирално – го спречува врзување на вирусот за клетката, го блокира влегувањето на вирусот во клетката и неговото понатамошно ширење и размножување.
aнтиоксидативно и противвоспалително.
КОГА СЕ ПРЕПОРАЧУВА BIMUNAL IMUNO ADULTS?
Континуираната примена на Bimunal Imuno Adults се препорачува за зајакнување на имунолошкиот систем и подигнување на одбрамбените способности. Се препорачува:

Во период на сезонски инфекции – настинка, грип, вирусни инфекции
ЦРН БОЗЕЛ И НЕГОВОТО ДЕЈСТВО
Бозелот со векови е добро позната традиционална лековите билка чии плодови (бобинки) се користат за правење на сок. Екстрактот од плодот на бозел е исклучително богат со флавоноиди, јаки природни антиоксиданси како и витамини Ц и А, висока концентрација на витамин Б и селен.

За природно зајакнување на имунолошкиот систем и подигање на одбрамбените способности Баобаб супер храна, природен извор на витамини, минерали и влакна (природен пребиотик)
Екстракт од плод од бозел – допринесува за нормална функција на имунолошкиот систем
Витамин Д, витамин Ц и цинк во препорачана дневна доза

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “4U Pharma Bimunal Imuno Adults x30 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.