LOGONA Органски хидролат од рузмарин во спреј

420 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

ПРОЧИСТУВА + ЗАТЕГНУВА

  • Освежувачко, закрепнувачко и оживувачко дејство на кожата
  • Вистински еликсир за масна и нечиста кожа благодарение на неговите својства за прочистување на кожата
  • Особено е погоден за нега на коса, како средство за прочистување и против првут
Количина: 100 ml

Нема на залиха

Овој хидролат има освежувачко и закрепнувачко дејство.
Во лето потрудете се да го чувате во фрижидер и потоа испрскајте на лицето, загарантиран е свеж и оживувачки ефект!
Тој е вистински еликсир за масна и нечиста кожа благодарение на неговите својства за прочистување на кожата.
Исто така, особено е погоден за нега на коса, како средство за прочистување и против првут.
Рузмаринот што се користи за производство на овој хидролат се одгледува со љубов во Тоскана, во провинцијата Сиена во мала фарма каде што сопствениците внимателно и органски се грижат за земјата за да обезбедат највисок квалитет на нивното производство.
Шишето на овој хидролат е направено од пос-потрошувачка рециклирана пластика, односно од искористена пластика која се регенерира и повторно се користи со цел да се намали отпадот на нашата планета. Овој материјал е уште поодржлив од нормалната рециклирана пластика!

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.