Health Aid Koregin 3000 30 таблети

(0 оценки и коментари)

1,182 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Женшен е најпознатата билка на Далечниот Исток, што се користи од страна на луѓе во целиот свет за одржување на силата и виталноста. Панекс женшен екстракт од билката се одгледува во подножјата на корејските планини.

Состав: Korean Ginseng 5:1 Extract (standardised to 8% Ginsenosides) ­ [Equivalent to 3000mg of Ginseng root powder).

Availability: instock
Бренд:Health Aid
Сподели:

Корејски женшен (исто така познат како азиски, кинески или панекс женшен) се користи во кинеската медицина веќе илјадници години со цел да се зголеми долговечноста и квалитетот на животот. Тоа е најстарата, најдобро истражувана и најшироко достапна форма на билката; другите две се американски женшен (Panax quinquefolius), и сибирски женшен (Eleutherococcus senticosus). Корејскиот женшен повеќе ја стимулира и зголемува “јанг” (машката) енергија, додека американскиот и сибирскиот женшен ја зголемуваат “јин” енергијата.

Состав: Korean Ginseng 5:1 Extract (standardised to 8% Ginsenosides) ­ [Equivalent to 3000mg of Ginseng root powder).

Внимание: Ве молиме побарајте професионален совет пред да го земете овој додаток, ако користите некаква терапија или имате висок крвен притисок.

** Не содржат квасец, глутен, пченица, соја, млечни производи, вештачки бои и ароми

** Додатоци во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

УПОТРЕБА:

Возрасни и деца над 12 години по една капсула дневно. Препорачливо е да се земе 20 минути пред појадок, бидејќи тогаш има најстимулирачки ефект. Не ја пречекорувајте препорачаната дневна доза освен ако поинаку не ве советувало соодветно квалификувано лице.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Health Aid Koregin 3000 30 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.