BOSNA Royal ReVita Jelly

1,032 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

ROYAL ReVITA Jelly е комбинација од матичен млеч и женшен, растение со стимулирачки својства. Оваа комбинација е наменета за употреба во состојби на голема физичка и ментална исцрпеност.

Availability: instock
Бренд:BOSNA
Сподели:

Едно шише од 10 ml содржи 1000 mg матичен млеч и 18 mg сув екстракт од корен од азиски женшен (Panax ginseng). Со пријатен вкус на ананас, овој додаток во исхраната ја надополнува енергијата преку неговите адаптогени (прилагодливост во стресни ситуации) и стимулирачки ефекти.

Индикации: особено се препорачува за физички и психички исцрпени лица, лица кои се изложени на стрес, со општа слабост на телото, за време на испитниот рок, имајќи предвид дека женшенот го зголемува вниманието и концентрацијата и општиот отпор на организмот.

Мерки на претпазливост: луѓето кои земаат лекови треба да се консултираат со лекар поради можни интеракции, како и луѓе кои имаат висок крвен притисок (хипертензија), тахикардија или страдаат од анксиозност (анксиозност). Потребна е претпазливост и кога се земаат антидијабетични лекови во исто време поради можните адитивни ефекти. за намалување на шеќерот во крвта. Потребна е претпазливост кога земате производи и пијалоци кои содржат кофеин истовремено.

Состав: вода, фруктозен засладувач, лиофилизиран матичен млеч, течна арома на ананас, сув екстракт од корен од азиски женшен, регулатор на киселост лимонска киселина и конзерванси: калиум сорбат и натриум бензоат. Содржината на лиофилизиран матичен млеч во едно шише е 348 mg што одговара на количината од 1000 mg свеж матичен млеч.

Како се конзумира

  • Се препорачува да се користи содржината од 1 шише дневно (пред појадок).
  • Протресете го шишето пред употреба. Отсечете го горниот дел од прицврстувачот. Отвори и пиј.
  • Може да се нанесува неразреден, или разреден со вода или сок.
  • Не треба да се надминуваат препорачаните дневни дози.

Додатокот во исхраната не е замена за урамнотежена и разновидна исхрана. Разновидна исхрана и здрав начин на живот се важни.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 1500 ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 150 денари.

за сите нарачки во вкупен износ над 1500ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

1-3 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.