OTO PERFECT AQUA ACIDA СПРЕЈ, 30 ML

(0 оценки и коментари)

382 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Спрејот Oto Perfect Aqua Acida содржи оцетна киселина, изопропил алкохол и Д-пантенол, кои може да се користат како ефикасно средство за превенција и третман на некомплицирани инфекции на надворешниот ушен канал и задржување на водата во надворешниот ушен канал. Ја намалува pH вредноста во надворешниот слушен канал и има бактерицидно и антимикотично дејство.

Состав: ацетатна киселина, изопропил алкохол, D-пантенол.

Дејство: Оцетната киселина во производот има бактерицидно и антимикотично дејство, спречува развој на микроорганизми во увото. Изопропил алкохолот ефикасно го отстранува вишокот вода што ја оштетува бариерата на кожата. Д-пантенолот ја регенерира и ја штити кожата на надворешниот ушен канал.

 

Се препорачува: За третман на благи и умерени инфекции на надворешниот ушен канал од бактериско и габично потекло („пливачко уво“, отомикоза) Превентивно за пливачи, нуркачи и луѓе кои се склони кон инфекции на надворешниот ушен канал, кога водата се задржува во ушниот канал.

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “OTO PERFECT AQUA ACIDA СПРЕЈ, 30 ML”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.