Probiotec Спреј за заштитна маска 50ml

(0 оценки и коментари)

590 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Спреј базиран на пробиотици, ги ползува корисните бактерии за да ги колонизираат површините и да се “натпреваруваат” со лошите бактерии. На овој начин, всушност, добрите бактерии ја превземаат територијата од лошите. Ова значи дека тие можат да помогнат да се намали присуството на штетни бактерии на маската, што може да предизвика болести при вдишување.

Availability: instock
Категорија:
Сподели:

Спреј за маска за лице
Маските за лице треба да се испрскаат со ProBiotec спреј по секоја употреба или после перење, или барем секој ден. Треба да се суши на воздух.

ProBiotec спреј за маска за лице, исто така, нуди подлабоко и подолготрајно чистење на ситните несовршености и пори на маската, деградирајќи ја нечистотијата и спречувајќи повторно валкање. Пробиотиците се во состојба да го разградат протеинскиот слој на вирусите и се многу ефикасни.

За разлика од средството за дезинфекција на база на алкохол, спрејот базиран на пробиотик промовира позитивни бактерии, обезбедувајќи природна заштита. Во 99% тестирани случаи, ProBiotec спрејот за маска за лице два часа по прскањето создава средина каде што патогените бактерии не можат да преживеат, бидејќи пробиотиците доминираат на површината. Поради природните состојки и позитивните микроорганизми, овој производ е исклучително нежен за кожата и за материјалите од кои што се изработени маските за лице.. Не содржи додадени хемикалии, бои или ароми.

Комплетно вегански, органски и био производ!

Произведено во Холандија.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Probiotec Спреј за заштитна маска 50ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.