MEDICAL Полиалкохолен раствор за дезинфекција на раце

(0 оценки и коментари)

103 ден104 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Избалансиран состав од алкохоли со докажан, силен микробициден ефект, со нанесени 2-3 ml.
Дејствува во рок од 30 секунди и не ја оштетува кожата на рацете.
Дејствува против бактериски соеви како Staphylococcus aureus (MRSA), Mycobacterium tuberculosis, Pseudomonas aeruginosa, Еscherichia coli, Enterococcus faecalis; фунги како Candida albicans и Aspergillus niger; одредени типови вируси како Hepatitis A, B и C, HIV, Rota, Influenza virus, Herpes, SARS CoV1, SV40 и др.
Соодветен е за хируршка дезинфекција на рацете во медицински установи.

Шифра: Недостапно
Availability: instock
Бренд:Alkaloid, Medical
Сподели:

Не смее да се употребува за промивање на телесните празнини, на слузокожата и на очите, како и на оштетена кожа. Ако тоа се случи, веднаш темелно измијте го местото со млаз вода, а во случај на труење, веднаш побарајте лекарска помош. Medical растворот секогаш чувајте ги вон дофат на деца а заради испарувањето на алкохолите, при негова апликација држете ги рацете подалеку од лицето.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “MEDICAL Полиалкохолен раствор за дезинфекција на раце”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.