Dezintal марамчиња за дезинфекција

(0 оценки и коментари)

130 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

  1. Брза и едноставна дезинфекција на површини со докажно дејство против SARS-CoV-2 (COVID 19)
Availability: 1 outofstock
Бренд:Alkaloid, Dezintal
Сподели:

Нема на залиха

Новите влажни марамчиња Dezintal за дезинфекција на површини убиваат 99,9 % од тестираните вируси, фунги и бактерии и докажано се ефикасни против SARS-CoV-2 (COVID 19).

Засега е познато дека новиот вирус SARS-CoV-2 може да опстојува на површините и до 9 дена, притоа останувајќи инфективен. Затоа, одлуката за избор на средства за дезинфекција на површините треба да се направи внимателно.

Влажните марамчиња Dezintal, кои доаѓаат во пакување од 60 парчиња, претставуваат брзо и едноставно решение за дезинфекција на површините каде и да сте. Тие се користат за чистење и за дезинфекција на керамички, метални, пластични и на стаклени површини, кои по извршеното чистење и по дезинфекцијата не се пребришуваат, мијат или испираат со вода. Лесно отстрануваат маснотии и нечистотии, без притоа да остават леплива трага. По секоја употреба цврсто затворете го капачето за да се задржат влажноста и ефикасноста.
Влажните марамчиња Dezintal имаат бактерицидно дејство против S. aureus, E. coli, E. hirae и против P. aeruginosa; фунгицидно дејство против C. albicans и вируцидно дејство против Polio virus, Adenovirus, Murine norovirus и против SARS-CoV-2 (COVID 19).

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Dezintal марамчиња за дезинфекција”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.